AKILLI ELEKTRONİK DENETLEME SİSTEMLERİ

 

A m a c ı m ı z ;

Güvenlik ile alakalı kuralların denetlenmesi, sürücülerin uyarılması ve sürücüye sağlanan görüş desteği ile trafik güvenliğinin arttırılmasında katkı sağlamaktır.

Trafik akışının kontrol edilmesi, ulaşımın denetlenmesi ve trafikte düzeni bozan araçlardan kaynaklanabilecek kazaların önlenmesi amacıyla kullanılan sistemlerdir. 

Kural ihlali yapan araçların, sensörler ve görüntü işleme yazılımları sayesinde araçların sınıfı yada plakası tespit edilerek ana kontrol merkezine ve Değişken Mesaj İşaretleri üzerinden sürücülere bildirilmesi sağlanır. 

Teknolojik donanımları, geliştirdiğimiz özel yazılımlar ile birleştirerek tasarladığımız sistemler, en yüksek doğruluk oranında çalışma performansı sunar.

 

ELEKTRONİK GABARİ KONTROL VE UYARI SİSTEMLERİ

İntetra Elektronik Gabari Kontrol ve Uyarı sistemi, araçların yüksekliğini tespit ederek aracın yüksekliğinin tehlike oluşturacağı yaklaşan bölgeler hakkında sürücülerin Değişken Mesaj İşaretleri aracılığıyla görsel olarak uyarılmasını sağlar.

Sistem, aşırı yüksek olan aracın resmini çeker ve plaka numarası ile kontrol merkezine, aynı anda Değişken Mesaj İşaretleri aracılığıyla sürücülere uyarı mesajı verecek şekilde çalışır.

RADAR HIZ UYARI VE PLAKA OKUMA SİSTEMLERİ


İntetra radarlı hız uyarı ve plaka okuma sistemi şehir içinde seyahat halinde giden araçların radar ve kameralar ile hız limitleri içerisinde olup olmadığını tespit eden ve kurala uymayan araçların plakalarını Değişken Mesaj İşaretleri üzerinden yansıtarak sürücülerin uyarılmasını sağlar.

İntetra Radar Hız uyarı ve plaka okuma sistemi, özel yazılımı ve sistem öğelerinin entegrasyonu ile araç model, renk ve plaka bilgilerini tespit ederek elde edilmiş veriyi depolama yöntemiyle saklayan ve ana kontrol merkezine bildiren bir yapıda kurulmuştur.

Sistem Öğeleri:

  • Kamera
  • Radar
  • Değişken Mesaj İşareti
  • Plaka Tanıma Sistem Yazılımı