Akıllı Ulaşım Sistemleri (AUS)

Kesintisiz trafik izleme ve adaptif trafik yönetimi, seyahat sürelerini azaltmaya yarayan çözümler sunabilmek adına kullanılan Akıllı Ulaşım Sistemleri (AUS) dir. Büyükşehir merkezlerinde ve otoyollarda yaşanabilmesi muhtemel; anlık kaza, hava şartları değişiklikleri ve yol çalışmaları gibi trafik sıkışıklıklarına neden oluşturan olaylar öncelikli sorun olarak ortaya çıkmaktadır.

Amacımız; Trafik tıkanıklığını en aza indirmek için sürücülerin zamanında ve doğru şekilde bilgilendirilmesini sağlamaktır.

DEĞİŞKEN TRAFİK İŞARETLERİ

EN12966 Sertifikalı

LED tabanli küçük ölçekli trafik işaretlerini içerir. Intetra Değişken Trafik İşaretleri farklı olaylara göre farklı mesajlar (Hız limitleri, şerit kapamaları, yol çalışmaları, yağış gibi) gösterir.

Ayrıca, Intetra tarafından özel olarak tasarlanan ve dar alanlarda dahi uygulama kolaylığı sağlayan Yuvarlak Değişken Trafik İşaretleri, kentleşmenin gittikçe arttığı bir dünyada, şehirlerin her noktasında uygulanabilirliği ile, insanlari anlık olarak uyararak, şehir yaşamını daha düzenli ve güvenli hale getirmektedir.

DEĞİŞKEN MESAJ İŞARETLERİ

EN12966 Sertifikalı

Kesintisiz bir trafik ve adaptif yönetimde trafik problemlerini en aza indirmek için kullanılan Intetra Değişken Mesaj İşaretleri anlık veri ve olayları ekranlarda yansıtarak sürücüleri önceden uyarır ve alternatif yolların, bilgisini hızlı bir şekilde sürücülere ulaşmasını sağlar. Intetra Değişken Mesaj İşaretleri, sürücülere, farklı trafik işaretlerini ve mesajlarini yüksek kalitede uzun ömürlü LED’ler ile gösterir. Özel optik lens teknolojisi ile üretilmekte olan Intetra ürünleri, en yüksek optik orana ve ışık yansıma korumasına sahiptir. Değişken Mesaj İşaretleri , yeni kullanıcı dostu tak ve kullan entegrasyonu sayesinde diğer kontrol sistemleri ile (meteoroloji istasyonlari, araç sayım sensörleri, kameralar, radarlar gibi) kolay bağlantıya imkan sağlar.

KONTROL PANOSU

Hem Değişken Mesaj İşaretleri hem Değişken Trafik İşaretleri için kullanılan Intetra özel tasarım kontrol panosu tüm sistem öğelerini kontrol eden birimdir.

Renkli LCD ekranı sayesinde kullanıcılara, kullanım kolaylığı sağlamasının yanısıra, sistemin hem uzaktan otomatik olarak hem de manuel olarak kontrolüne imkan verir. Donanımsal ve yazılımsal olarak özel tasarım ile üretilen Intetra Kontrol Panoları müşteri tercihine göre esnek dizayn edilebilmektedir.

MOBIL DEĞİŞKEN MESAJ VE TRAFİK İŞARETLERİ

Trafik güvenliğinde Özel tasarım Römorklar!

Mobil Trafik Güvenliği Römorkları, yoğun trafiğin, yol çalışmalarının olduğu veya riskli bölgelerde güvenliği arttırmak ve sürücülere bilgilendirme yapmak amacıyla kullanilir.

Şehiriçi ve otoyol kullanımlarında özellikle trafik ihtiyaçlari göz önünde bulundurularak özel tasarımlar yapan Intetra, Şehir içi Römork ve Otoyol Römork modelleriyle pazarda önemli bir yer almıştır.

Römorklarin tüm mekanik parçaları ve elektronik aksamları, Intetra markası altında özel olarak dizayn edilmektedir. Intetra özel yazılımı sayesinde, operatör; tablet üzerinden tek bir tuşla anlık verileri hızlıca sürücülere iletir.

LED TRAFİK GÜVENLİK LEVHALARI

LED Trafik Güvenlik levhalari, görünürlügün düşük olduğu bölgelerde, uyarıların olağan durumundan daha çok vurgulanması amacıyla kullanılır.

Trafik yönlendirme ve uyarı levhalarına, LED modüller eklenerek belirginleştirilmesi sağlanarak Trafik Standartlarında yeri olan tüm levhalar için uygulanabilmektedir.

Intetra LED Trafik Güvenlik Levhalari, yaya geçitlerinde, okul geçitlerinde, yol çalışma alanlarında ve keskin virajlarda yaygın olarak kullanılmaktadır.

Intetra LED Trafik Güvenlik Levhalari güç kaynağı kapalıyken bile görünürlügü arttırmak için 3M in Diomand Grade yansıtıcılarıyla, özel üretim levhalardır. Hem güneş enerjisi ile hem de elektrik aksami ile üretilebilmektedir. Intetra, en iyi görünürlügü ve uzun kullanim ömrü sağlamak için ürünlerin ön cephelerinde özel lens kullanmaktadir.