Hakkımızda

info@intetra.com.tr

Tarihçemiz

İNTETRA, 2005 yılında Akıllı Ulaşım Sistemleri (AUS) alanında Dünyadaki yeni teknolojileri Türkiye’ye ithal ederek ticari faaliyetlerine başlamıştır.

Firmamız, 2009 yılında kendi Ar-Ge’ sini kurarak başta Değişken Mesaj Sistemi, Değişken Trafik İşaretleri, Yolcu Bilgi Ekranları olmak üzere CE-EN 12966 sertifikasına sahip birçok ürün/sistem üretimini gerçekleştirmiştir.

Halen tasarımdan teknoloji üretimine, altyapı-üstyapı uygulamalarına kadar uçtan uca çözüm sağlayan sistem entegratör firması olarak yurtiçinde ve yurtdışında faaliyetlerini sürdürmektedir.

2015 yılında grup şirketimiz TetraHGS kurularak otoyol ücret toplama alanında faaliyetlerine başlamıştır. Süreç içerisinde yerli ve milli yazılım ve donanımları geliştirerek otoyollarda Hızlı Geçiş Sistemleri (HGS) entegrasyon hizmetini sürdürmektedir.

2019 yılında Danimarka merkezli Scandinavian Automation Intelligence (SAI) firmamız teşkil edilerek, İskandinav ve Avrupa ülkelerine hizmet vermeye başlamıştır.

2020 yılı itibariyle, OVIA™ marka ATM’lerin Ar-Ge  ve üretim çalışmalarını başlatarak Türkiye’nin yerli ve milli ATM, bankacılık ve ödeme sistemleri konularında faaliyet göstermektedir.