Tünel Yönetim Sistemleri

Diğer tüm trafik sistemleri ile karşılaştırıldığında çok sayıda alt-sistem ile birlikte çalışmak zorunda olan sistemlerdir.

Kentsel alanlarda ise diğer kontrol sistemleri ile anlık olarak haberleşmesi, çok daha büyük önem taşımaktadır.

A m a c ı m ı z ;

Sürekli geliştirdiğimiz teknolojik ürünlerimizle tünel güvenliğini en üst düzeye çıkarmaktır.

DEĞİŞKEN MESAJ İŞARETLERİ

EN12966 Sertifikalı

İntetra Değişken Mesaj İşaretleri tünel içi kullanımlarda sürücü güvenliğini ön plana çıkaran, özel mekanik tasarımı ve anlık veri aktarımı için özel elektronik donanıma sahiptir. Diğer tüm kontrol sistemleri ile kolaylıkla haberleşebilen İntetra Tünel içi Değişken Mesaj İşaretleri sürücülere güvenli sürüş için şerit yönetimi, olay algılama ve eksiksiz trafik akışında gerekli olan tüm bilgilendirmeleri anlık olarak verir.


DEĞİŞKEN TRAFİK İŞARETLERİ

Şerit yönetimi ve hız sınırı uyarılarının sürücülere anlık olarak iletilmesi, Tünel içi yönetiminde sürücü güvenliği açısından büyük önem taşır.

İntetra Değişken Trafik İşaretleri, net okunabilir ve güvenilir özel LED teknolojisi ile donatılmıştır. Trafik kurallarının ülkeler ve şehirlerarasında farklılık oluşturacağını bilen İntetra, müşterilerinin ve sürücülerin ileride oluşabilecek ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, 30-90 km arasındaki her hız limitini gösterebilen Değişken Trafik İşaretlerini bir standart üretim haline getirmiştir.

Ayrıca, İntetra Değişken Trafik İşaretleri, Tak-Kullan entegrasyonu sayesinde yol sensörleri, araç sayım, kamera, yangın ekipmanları, yol aydınlatmaları gibi sistemlerle ve diğer sistemler ile kolayca haberleşebilmektedir.

Slider

ACİL DURUM
BİLGİLENDİRME LEVHALARI

Tünel içi Acil Durum Bilgilendirme Levhaları, acil durumlarda insanları acil çıkışlara veya acil durum telefonlarına yönlendirmek için kullanılır.

İntetra Tünel içi Acil Durum Bilgilendirme Levhaları, yansıtıcı kaplamaya sahip olup LED ışıklarla aydınlatma yapar. Yansıtıcı kaplama, tek başına yeterli görünürlük sağlamasına rağmen her tip acil durumda görülebilmesi için ekstra floresan aydınlatma da kullanılmaktadır.

İntetra, farklı ülkeler ve tüneller için ihtiyaca göre düşük enerji tüketimli, farklı şekillerde tünel içi acil durum bilgilendirme levhaları tasarlar ve geliştirir.

YOL BUTONU

Özellikle tünel içlerinde trafik güvenliği için kullanılan İntetra LEDli yol butonları, özel CAT-ION dizaynı ile şerit yol ayrımlarını belirginleştirerek görüşün düşük olduğu zamanlarda bile sürücülere rahat bir görüş sağlar. İntetra Yol Butonlarında, yüksek ışımalı LED kullanılmaktadır. Ve sabit akım entegresi ile her bir butonun LEDlerinin aynı ışımada yanması sağlanır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

  • 100 x 105 x 18 mm ± 2 mm
  • Ana gövde malzemesi PC veya ASA plastik
  • Ağırlık 200 – 300 gr
  • Her bir yönde 6 adet olmak üzere toplam 12 adet LED
  • Beyaz ve Kırmız LED’ler için en az 35 cd ortalama ışıma şiddeti
  • Beyaz LED’lerin ışık sıcaklığı: 5600K – 8900K
  • Kırmızı LED’lerin dalga boyu: 618nm – 630nm
  • 24 V DC Akım – IP 68 Koruma
  • -25°C ve +60°C sıcaklık aralığında çalışabilme