YOL METEOROLOJİ SİSTEMLERİ


INTETRA YOL HAVA DURUMU BİLGİ SİSTEMLERİ, uzaktaki noktalardaki mevcut koşullar hakkında bilgi vermek veya belirli ölçümler toplamak için kullanılır; böylece ayrıntılı bir karar süreci izlenebilir. Termal harita oluşturma gibi karar destek çözümleri veya istatistiksel veriler, ajansların daha iyi, daha hızlı hareket etmesini veya yolculara bilgi sağlanmasını sağlayan gelecekteki yol koşullarının tahminlerini sağlar.

INTETRA, VAISALA’nın yol hava tahliyesi çözümleri ve üstün kaliteli ürünlerinin distribütörüdür. Çoğu gelişmiş ülkede dahi, kış trafik kazalarında diğer hava şartlarına bağlı felaketlerden daha fazla insan hayatını kaybetmektedir. Yakın yollarda ve uzaktaki otoyollarda mevcut koşulların izlenmesi, kış bakım operasyonlarının gerçekleştirilmesi için kritik öneme sahiptir. Ulaştırma bakanlıkları, ulaştırma departmanları, şehirler, ilçeler ve ilçelerin hepsi yol hava koşullarını izlemeye ihtiyaç duyar.

ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLER

  • Yol hava istasyonları veya RWIS aşağıdaki kış koşullarını izler:
  • Buz veya kar oluşumu
  • Köprülerde buzlanma
  • Siyah buz veya nemin yeniden donması
  • Su veya kar kalınlığı
  • Sürtünme veya kavrama
  • Kimyasal konsantrasyon
  • Yüzeydeki donma noktası

VAISALA GUARDIAN


VAISALA GUARDIAN yenilikçi bir Yol Hava Durumu Bilgisi Sistemi (RWIS) olup, düşük maliyetli bir şekilde en uygun kaldırımlara özgü hava durumu bilgilerini size sunmaktadır. Yol hava durumu ile ilgili sorun daima yüksek kaliteli karar verme bilgisi alırken düşük maliyetli bir çözümünün nasıl kullanılacağı olmuştur. VAISALA GUARDIAN, kısıtlı bütçeleri olup en fazla yatırım getirisini arayan kurumlar için eksiksiz bir hava durumu paketidir. Belirsizliğin ortadan kaldırılmasıyla, VAISALA GUARDIAN, eşsiz seviyelerde hassasiyetle yol koşullarını gerçek zamanlı olarak uzaktan izlemek için bakım ve operasyon personeli yetkilendirir. Yararları, daha iyi kararlar, daha zamanında yanıtlar, en üst seviyede operasyonel verimlilik, düşük maliyetler ve seyahat eden halk için artan güvenlik olarak sıralanabilir.

VAISALA YOL HAVA DURUMU İSTASYONU


Otuz yılı aşkın süredir VAISALA karayolu hava sistemlerini tasarlamakta ve geliştirmektedir. Rüzgar Hava Haberleşme Sistemleri veya RWIS, kış bakım stratejilerinin kalbi ve dünya çapında karar vericilere hayati önem taşıyan gerçek zamanlı hava koşulları sağlamaktadır. Hava her türlü ulaşım şeklini etkiler. Karayolu / Pist Hava Durumu Bilgisi Sistemi (RWIS) teknolojisi, otoyol ve havaalanı bakım operasyonları için gerekli kaldırım ve hava koşulları hakkında hayati bilgiler sağlar. RWIS, bakım ve operasyon personeli, değişen hava koşullarını gerçek zamanlı olarak izlemesini, bilinçli ve zamanında kararlar vermesini sağlar. Bir RWIS sistemi, her biri hava ve kaldırım verilerini toplayan ve yetkili personelin bilgiyi görebilecegi merkezi bir konuma rapor veren bir dizi sensör içeren birden fazla bölgeden oluşabilir. VAISALA RWIS istasyonları, mevcut en doğru kaldırım özel hava bilgilerini sağlamak için atmosferik, kaldırım yüzeyi, alt yüzey ve video verileri uzaktan toplamaktadır.